Niezmiernie miło mi powitać Cię w miejscu, które jest spełnieniem moich pedagogicznych marzeń. Od pierwszego roku studiów zbierałam się do tego, by zacząć tworzyć bazę pomysłów na sprawdzone przeze mnie aktywności edukacyjne dla dzieci. Udało się dopiero teraz, kiedy zmotywowały mnie do tego moje córki. Wiem, ile pracy wymaga przygotowanie dla dziecka różnorodnych i wartościowych aktywności, jak szybko kończą się na nie pomysły, oraz jak mało czasu w ciągu dnia ma każda mama na szukanie kolejnych inspiracji. Wiem również jak mało sił pozostaje wieczorem na cokolwiek innego niż odpoczynek. Moja dusza nauczycielki wychowania przedszkolnego nie pozostawia mi jednak wyboru – ja te aktywności wymyślać, wyszukiwać, tworzyć i przeprowadzać z moimi dziećmi muszę, pedagogiczna pasja póki co wygrywa ze zmęczeniem matki dwójki maluchów. Jednak wkładam w to wszystko tyle czasu i wysiłku, że naprawdę szkoda mi, by z mojej pracy korzystały wyłącznie dwie dziecięce główki. Dlatego postanowiłam dzielić się naszymi aktywnościami z Wami.

Znajdziecie tutaj bloki tematyczne takie jak min. edukacja językowa, matematyczna, kulturalna itd. Podział ten ma posłużyć dorosłemu, by mieć pod kontrola każdy obszar edukacji, wiedzieć w jakich tematach bawiliśmy się już dużo, a jakie nadal czekają na swoja kolej. Oczywiście spora część aktywności okaże się wieloaspektowa – będą one oznaczane tak, by łatwo znaleźć je pod nazwą każdej sfery rozwoju, która będą stymulować.

Docelowo chciałabym jak najwięcej treści zawierać w filmach – z uwagi na to, że zdecydowanie łatwiej jest zainspirować się obrazem. Dlatego na blogu będę pisała same merytoryczne konkrety, by łatwo je było po czasie odnaleźć, a po szersze opowieści zapraszam na nasz kanał YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UCZyl2cOBi4zXcvKq_28pBQg

Tam treści pedagogiczne będą przeplatać się z naszymi rodzinnymi kadrami, ponieważ chcę, by w przyszłości stały się pamiątką dla moich córeczek.

Z blogiem i YT dopiero startuję, ale Instagram prowadzę już od dwóch lat, zatem jeżeli mielibyście ochotę poznać nas nieco lepiej zapraszam na:

https://www.instagram.com/proste.historyjki

Mam nadzieję, że zostaniecie ze mną na dłużej.

Paulina